schematu centralnego zamka Leganza 

tatrografia

Temat: [Leganza] Centralny zamek
witam, podjalem sie podpięcia centralnego zamka z pilota (obecnie miałem otwieranie tylko z kluczyka - wszystkie drzwi otwierały się po otwarciu drzwi przednich lewych). no i pojawił się problem. była dołączona instrukcja obsługi na której zaznaczono, że sterowanie jest 'masą'. były też fotki (z leganzy) jak podłączyć. wszystko się zgadzało oprócz sterownika zamka (zarówno kolor samego sterownika jak i kabli, oraz liczba kabli [mialo byc 9 pinów, było 6]). no to metodą prób i błędów i z pomocą kontrolki doszedłem co i jak. tak przedstawia się mój sterownik:

gdzie:
1 - idzie impuls + w momencie zamknięcia zamka
2 - idzie impuls + w momencie otwarcia zamka
3 - przy otwartym zamku cały czas jest masa (-)
4 - cały czas +
5 - przy zamkniętym zamku cały czas jest masa (-)
6 - cały czas jest masa

więc skoro centralka ma być sterowana masą to podpiąłem się pod 3 i 5. po kliknięciu pilotem słychać siłowniki we wszystkich 3 drzwiach (oprócz lewego przedniego). 'słychać' oznacza że jakby chciały się otworzyć/zamknąć ale tego nie robiły. dziwi mnie czemu nie słychać tego siłownika w drzwiach przednich lewych? może tak być że może tam nie być siłownika? próbowałem również zmienić schemat i puścić sygnał (+) na 1 i 2 ale wtedy pali się bezpiecznik na module sterowania pilotem (ten moduł na 100% jest dobry). Czy ktoś ma jakiś pomysł? coś źle podłączam? i jak sprawdzić czy siłownik jest ok?
Źródło: daewooforum.pl/viewtopic.php?t=24934Temat: [Leganza] Centralny zamek
no to tłumaczę jeszcze raz
moduł zamka centralnego ("central door lock") steruje zamkiem. moduł który kupiłem to dodatkowy moduł do sterowania zamkiem z pilota. starego modułu sterującego zamkiem z pilota nie mam, więc nie mogę go odpiąć :] a co do podpięcia pod immo to taka informacja była w instrukcji tego nowego modułu.
co do podłączenia to tak jak napisałem - napięcie pod moduł sterujący z pilota podpięte, dwa kable mają iść do masy a dwa do modułu zamka centralnego (ten pseudo-schemat co wkleiłem). i tak podłączyłem. no i słyszę 3 siłowniki jak zaczynają pracować, ale nie słyszę tego od kierowcy (który de-facto powinien zasterować tamtą 'resztą' - tak mi się wydaje). jeżeli ktoś kiedyś podłączał taki nieoryginalny moduł sterowania to proszę o info jak to zrobił, bo może ja coś źle robię, a może mam popsuty siłownik w drzwiach kierowcy (lub całkiem go nie mam :] - muszę rozkręcić osłonę drzwi aby się przekonać).

[ Dodano: 2010-05-10, 17:55 ]
Kol. Puc - nie zamontowałeś mastera w lewe przednie drzwi.
a możesz napisać dokładnie o co chodzi? z tego co wiem Leganza powinna mieć siłowniki we wszystkich drzwiach, a czy to jest master czy slave to dla otwierania z kluczyka chyba nie powinno mieć znaczenia(?)
Źródło: daewooforum.pl/viewtopic.php?t=24934


Temat: [Lanos] schemat bezpiecznikow
Witam . leganza cdx 2.0 - 16v - 1999 . Jeżeli coś posiadasz ze schematu centralnego zamka ponieważ według moich pomiarów jest zbyt wysoki pobór prądu na spoczynku .Serdeczne dzięki

[ Dodano: 2009-09-10, 17:01 ]
jest to wersja z manualną klimą i manualne sterowanie siedzenim kierowcy
Źródło: daewooforum.pl/viewtopic.php?t=11348


© 2009 tatrografia - Ceske - Sjezdovky .cz. Design downloaded from free website templates