schemat pralki 585 

tatrografia

Temat: Pralka Gracja PDG 585 - zwarcie na blokadzie
Witam wszystkich serdecznie, mam problem z poczciwą gracją PDG 585. Praktycznie wszystko robię w niej sam (regeneracja pompy, regeneracja programatora i.t.p.) jednak przypadek z dzisiejszego dnia dosłownie mnie zastrzelił. Zwarcie robi elektryczna blokada drzwiczek, rozebrałem ją (pomimo tego że nie jest rozbieralna) wyczyściłem styki, podłączyłem ponownie i BUM ! Czy może być to wina programatora ? Podłączenie tej blokady wykonałem zgodnie ze schematem, widzę jednak że na tej blokadzie dochodzi do pełnego zwarcia, podejrzewam programator, jednak co może być przyczyną zwarcia lub sklejenia się styków w programatorze ? Zwarcie występuje natychmiast po załączeniu pralki włącznikiem, nawet w położeniu zerowym programatora i regulatora temperatury; i właśnie to mnie dziwi...
Jeżeli ktoś zna przyczynę takiego stanu , to błagam o pomoc lub jakiekolwiek wskazówki co z tym robić.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1465778.htmlTemat: Polar pdt 585 - nie działa po wymianie blokady drzwiczek.
Witam.

Mój problem polega na tym iż po wymianie blokady drzwiczek pralka dalej nie działa. Świeci się tylko kontrolka i na tym kończy się praca. Zauważyłem, że drzwi dalej się nie blokują. Podłączylem zgodnie ze schematem. Sprawdziłem wąż doprowadzający wodę i nie jest zapchany, mały filterek w gwincie elektrozaworu i również jest ok. Przed wymianą blokady były takie same objawy. Poprzednia blokada dosłownie wybuchła.

Bardzo prosze o pomoc.

Pozdrawiam.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1393063.html


Temat: Szukam instrukcji do pralki polar pdg 585 "Gracja"
Witam!

Jak w temacie potrzebne instrukcja i schematy do pralki Polar PDG 585 "Gracja".

Pralka nie działa a instrukcja gdzies zaginęła;bez niej i jakis schematów naprawa będzie strasznei ciężka.

Jeśli ktoś ma instrukcję,schematy inne informacje na temat połączeń elektrycznych,wad,najczęstszych usterek i metod rozwiązania ich proszę o przesłanie na maila.

Każda informacja odnośnie tej pralki będzie przydatna.Pozdrawiam
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1414702.html


Temat: Schemat elektryczny pralka polar PDS 585
Poszukuję schematu elektrycznego do pralki PDS 585.Pralka po nabraniu wody i rozpoczęciu cyklu,wybiła bezpiecznik.Ciekawe jest to że po przemierzeniu grzałki,oraz obwodów elektrycznych przejechała cały cykl prania.Co mogło być tego przyczyną? Proszę o odpowiedź.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1592131.html


Temat: Pralka POLAR PDS 585- skoki temperatury (raz grzeje raz nie)
Witam! Mam problem z ww pralką:
-po ustawieniu temperatury na termostacie i włączeniu programu wszystko dzieje się normalnie (pralka pobiera wodę, załącza się przekaźnik od grzałki itd),
-po jakimś czasie grzałka przestaje grzać- najczęściej ten punkt w termostacie w którym słychać to charakterystyczne "pstryknięcie" zatrzymuje się pod 30^C i dość; temperatura podczas całego prania pozostaje taka niska,
-zdarza się, że wszystko zadziała i na termostacie "pyka" coraz wyżej i temp. wzrasta aż do ustalonej
Co ustaliłem:
-grzałka działa, bo inaczej to ani tyle by się nie włączyła,
-programator działa- styki czyściutkie, nie upalone, do tego cały był niedawno wymieniany na nowy,
-przewody wszędzie dobre.
Teraz nie wiem jak sprawdzić termostat, nie mam pojęcia na jakiej on zasadzie działa, pyka on w pozycji początkowej i teraz jak sprawdzam "na sucho" to gdzieś ok. temperatury pokojowej- wszystko by było fajnie, ale pralka nie jest podłączona do prądu, więc skąd on ma wiedzieć jaka temperatura jest teraz w bębnie- przecież o jego załączaniu decyduje temp. z czujnika (a skoro nie ma prądu to nie mam pojęcia skąd to pstrykanie- no chyba, że jakoś "zapamiętuje" on ostatnio odczytany sygnał z czujnika)
W ogóle to jaki element służy jako sonda? Jakiś tyrystor?
Narazie to na tyle pytań, reszta wyjdzie "w praniu"
Pozdrawiam!!!
PS: szukałem podobnego tematu, ale większość takich usterek kończyła się na wymianie/naprawie programatora- a ten mam dobry.

EDIT: rozkręciłem ten cały regulator i już wiem jak działa ustrojstwo... szczerze to spodziewałem się jakiejś elektroniki a tu pełen analog a elementem przekazującym temperaturę jest kapilara, która wygląda jak drucik (dlatego nie mogłem tego dziadostwa znaleźć na schemacie). Szczerze to nie wiem czy dobrze to złożyłem i wolę kupić nowy regulator (30zł).
Mam tylko pytanie: czy jeśli wypiąłem wtyki z regulatora to mogę uruchomić dla sprawdzenia pralkę? Czytałem, że wtedy woda się nagrzeje, ale grzałka się nie wyłączy w odpowiednim momencie, tak? Jeśli tak będzie to wymiana regulatora załatwi problem?? Aha, a bezpiecznik temperaturowy jest gdzieś osobno w pralce, czy w regulatorze (bo pisze na nim T=70^C)??
Jeszcze jedno pytanie: w takim razie jak załączana jest grzałka? Czy przez zwarcie czy rozwarcie tych dwóch brązowych kabli podpinanych do regulatora?? Rozumie, że przez rozwarcie skoro grzałka się włączy po rozpięciu termo-regulatora...
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1509612.html


Temat: Zamiana hydrostatu w pralce Polar PDT 585
Czy mogę wymienić hydrostat z pralki PDE 385 Luna do w/w polara.I czy mam podłączyć tak samo jak w polarze bo nie mam schematu polara a luny mam schemat ,bardzo proszę o podpowiedż. Dzięki.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1331691.html


Temat: Czyszczenie tematu.
nimom kasy
potrzebuja schemat el. pralki polar GBH 585 dafne
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1446309.html


© 2009 tatrografia - Ceske - Sjezdovky .cz. Design downloaded from free website templates